MENU
Головна » Статті » Мої статті

10 найбільш небезпечних вірусів в історії Інтернету

 

10 найбільш небезпечних вірусів в історії Інтернету

      Майже у кожного великого відкриття або наукового досягнення є тіньова сторона. Використання ядерної енергії обернулося для людства винаходом смертоносної атомної бомби. Придумавши швидкісні способи пересування, люди занурилися у світ, повний небезпек, що чекають за кожним поворотом. А вільне поширення інформації, ключове досягнення ХХ століття, закінчилося тим, що особиста інформація також стала досить відкритою, а персональні дані — уразливими. Всьому провиною — комп’ютерні віруси.

Комп’ютерний вірус — різновид комп’ютерних програм, особливістю яких є — самореплікація (здатність до розмноження). На додаток до цього віруси можуть пошкодити або повністю знищити всі файли і дані, підконтрольні користувачу.

Пропоную список вірусів, що наробили багато шуму і заподіяли користувачам багато неприємностей з комп’ютером.

Brain

   Цей вірус в порівнянні з послідовниками практично безпечний. Передається він по завантажувальнимсекторів дискет, а примітний тим, що першим викликав справжню вірусну епідемію. Його розробка на совісті братів Амджата і базитах Алви (Amdjat і Basit Faroog Alvi), які запустили його в 1986 році, а виявлений він був влітку 1987 року. Є інформація, що тільки в США вірус заразив більше 18 тисяч комп’ютерів. А адже в основі розробки лежали виключно благі наміри: програма повинна була покарати місцевих піратів, котрі крадуть програмне забезпечення у фірми братів. Вірус Brain до всього іншого ще і перший стелс-вірус. Так, при спробі читання заражeнного сектора, він «підставляв» і його незаражeнний оригінал.

Jerusalem

 

   Цей вірус був створений в 1988 році в Ізраїлі — звідси і основне ім’я. Друга його назва «П’ятниця 13-е». Це перший вірус для MS-DOS, що викликав грандіозну паніку. Скачаний в будь-який час з дискети, він активувався в момент настання нещасливого числа — п’ятниці 13-е — і видаляв абсолютно всі дані з жорсткого диска. У ті часи взагалі мало хто вірив в існування комп’ютерних вірусів. Антивірусних програм і зовсім майже не існувало, а тому користувачі були абсолютно беззахисні перед ним.

Черв’як Морріса

   Активність цього небезпечного шкідника припала на листопад 1988 року. Даний Інтернет-вірус тоді був першим у рейтингу найстрашніших. Комп’ютери ударом ноги подібно до свого знаменитому тезці, він, звичайно ж, не вбивав. Що він робив? Паралізовував роботу комп’ютерів своїм хаотичним і безконтрольним розмноженням. Через нього-то і вийшла з ладу вся, тоді ще не надто глобальна, Мережу. І хоч збій тривав зовсім не довго, загальні збитки оцінили в 96 мільйонів доларів.

Michelangelo («March6»)

   Цей вірус в свій час сильно переоцінили. Правда, він заслужено вважається одним з самих безжальних. Проникаючи через дискети на завантажувальний сектор диска, він тихо сидів там, чи не нагадуючи про своє існування до 6 березня. А в цей день «щасливчики», Що отримали «Мікеланджело» на свій комп’ютер, виявляли, що всі дані з їх жорсткого диска стерті. Лютував цей вірус у 1992 році. Зате він сильно зіграв на руку компаніям, що виробляють антивіруси. Користуючись нагодою, бізнесмени роздули істерію до небачених масштабів, тоді як на ділі від нього постраждали всього близько 10 000 машин.

Чорнобиль (CIH)

  Один з найзнаменитіших вірусів світу. Створено в 1998 році тайванським студентом, за ініціалами якого і названий. Через Інтернет, електронну пошту і диски вірус потрапляв в комп’ютер, ховався всередині інших програм, а в певний момент (26 квітня) вірус активували, стираючи вміст жорсткого диска і наносячи шкоду апаратної частини комп’ютера. Епідемія «Чорнобиля» припала на квітень 1999 року. Тоді з ладу було виведено більше 300 тисяч комп’ютерів, в основному в Східній Азії. Причому протягом кількох наступних років 26 квітня вірус продовжував свою чорну справу, що за підсумками завдало шкоди величезній кількості комп’ютерів у всьому світі.

Melissa

   Створено в 1999 році. Перший всесвітньо відомий поштовий хробак. Він заражав файли документів MS Word і розсилав свої копії в повідомленнях електронної пошти за допомогою MS Outlook. Вірус поширювався з шаленою швидкістю, а тому сума нанесеного їм збитку оцінюється більш ніж в $ 100 млн.

ILOVEYOU («Лист щастя»)

   Створений у 2000 році і примітний тим, що придуманий він досить хитро. Користувачеві на пошту приходило повідомлення «I LOVE YOU» з вкладеним файлом. Довірившись настільки милої оболонці, користувач скачував його і отримував скрипт, який відсилав листи в неймовірних кількостях, а також видаляв важливі файли на ПК. Результати шокують досі: 10% усіх, що існували на той момент комп’ютерів були інфіковані, що завдало збитків у розмірі $ 5,5 мільярда.

Nimda. 2001

   Назва є слово «admin», Тільки навпаки. Вірус, потрапляючи на комп’ютер, миттєво «виписував собі» права адміністратора. Після чого змінював і порушував конструкцію сайтів, блокував доступ на хости, IP-адреси і т.д. А проникав на комп’ютери він настільки віртуозно і ефективно, що вже через 22 хвилини після свого створення він став найпоширенішим в мережі Інтернет.

My Doom. 2004

   Найшвидший вірус електронної пошти. Працював він по наростаючій: кожен наступний комп’ютер відправляв спаму ще більше, ніж попередній. Крім того, він модифікував операційну систему, блокуючи доступ до сайтів багатьох антивірусних компаній, новинним стрічкам і різних розділів сайту компанії Microsoft. На його рахунку навіть DDOS-атака на сайт Microsoft.

Conficker. 2008

   Самий останній з всесвітньо розповсюджувалися вірусів має славу найнебезпечнішого з відомих комп’ютерних черв’яків. Атакує він операційні системи сімейства Microsoft Windows. Вірус вразив понад 12 мільйонів комп’ютерів в всeм світі. Принцип дії: черв’як знаходить уразливості Windows, пов’язані з переповненням буфера, і за допомогою обманного RPC-запиту виконує код, відключаючи сервісні служби та оновлення Windows, а також блокуючи доступ до сайтів ряду виробників антивірусів.

 

Print Friendly and PDF
Категорія: Мої статті | Додав: yuli1992 (11.03.2016)
Переглядів: 309 | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
avatar